Skoči na sadržaj

SnowStarsTeam

Почетна » Zašto provesti zimovanje u Ski centru Kopaonik?

Zašto provesti zimovanje u Ski centru Kopaonik?

Da li ste razmišljali gde ćete ove godine na zimovanje? Decembar se polako približava što posebno raduje ljubitelje putovanja, planina i zimskih sportova. Ukoliko želite da se opustite, provedete, doživite nezaboravno ski iskustvo i uživate u izvanrednim pejzažima i domaćoj kuhinji, onda je Kopaonik zasigurno Vaša sledeća destinacija za odmor. Ako niste imali priliku da ga posetite do sada, ili još niste odlučili gde ćete provesti zimovanje, ovo je idealno vreme da to i učinite.

No, pre nego što pređemo na glavne razloge zbog kojih je Kopaonik najposećenije skijalište u Srbiji, trebalo bi, najpre, odgovoriti na pitanje:

Šta Kopaonik čini tako jedinstvenim i omiljenim?

Pre svega, Kopaonik je jedan od najvećih i najlepše uređenih turističkih i ski centara u našem delu Evrope. Iako skijanje i snowbording predstavljaju glavne aktivnosti, na Kopaoniku možete uživati i u šetnjama kroz prirodu i dobrom provodu. Ono što je još važnije, odličan je izbor za porodice sa decom zahvaljujući raznovrsnim zimskim aktivnostima u okviru snowparka, kao i različitim animacionim programima za decu. Ali, to nije sve. Verovali ili ne, Kopaonik ima oko 200 sunčanih i oko 160 snežnih dana tokom godine. Zahvaljujući sistemu za veštačko osnežavanje, koji pokriva gotovo kompletno skijalište, u zimskim sportovima možete uživati od kraja novembra, pa sve do početka maja.

A ako to nisu dovoljni razlozi da svoj odmor provedete baš na Kopaoniku, evo još nekoliko razloga koji će vas, budite uvereni, naterati da ga rezervišete već danas.

Pa, da počnemo.

Skijanje i snowboarding

Ski centar Kopaonik
Ski centar Kopaonik

Ono što svakog iskrenog ljubitelja skijanja ili snowboarda interesuje jesu  upravo snežne padine. Kopaonik raspolaže sa 25 žičara i dve pokretne trake. Takođe, ski centar poseduje najsavremenije ski staze u zemlji. Šta više, na području Kopaonika uređena su 62km alpskih i nordijskih ski staza koje su prilagođene različitim kategorijama skijaša, kao i dva poligona za obuku početnika i dece. Sve staze međusobno su povezane što olakšava kretanje kroz sam ski centar. Uz sve to, Kopaonik ima i osvetljene staze namenjene svim ljubiteljima noćnog skijanja. Ukoliko još niste našli odgovarajuću ski školu, toplo preporučujemo školu skijanja Snow stars team. Budite uvereni da će visokokvalifikovani ski instruktori dati sve od sebe da vas nauče da skijate i učine svaki trenutak vašeg boravka nezaboravnim. Već sada, jednim klikom možete rezervisati čas preko web aplikacije. A što se vaše sigurnosti tiče, o tome, tokom cele sezone, brine Gorska služba spasavanja.

Povoljan smeštaj

Kada je u pitanju smeštaj, Kopaonik ima bogatu ponudu smeštajnih objekata, te su vam na raspolaganju hoteli, apartmani, vile, konaci i odmarališta. Veliki broj hotela ima i restorane, spa&wellness centre, igraonice za decu i mnoge druge propratne sadržaje. Što je još bolje, postoje i različiti popusti i specijalne ponude tokom ski openinga. Stoga, požurite, iskoristite sniženja i ugrabite smeštaj po najpovoljnijim cenama. A ako još niste pronašli smeštaj, pogledajte primamljivu ponudu hotela Putnik.

Restorani & kafići

Što se ugostiteljskih objekata tiče, Kopaonik raspolaže velikim brojem etno restorana, kafana i brvnara. Ono što nikako ne smete da propustite jesu tradicionalni kopaonički specijaliteti – pršuta, proja, kajmak, sir…

Ako u toku ili nakon skijanja poželite malo da se odmorite i ugrejete, na raspolaganju su vam brojni ski kafići koji se nalaze neposredno uz stazu. Isto tako, Kopaonik sve češće privlači i mlađu populaciju i to zahvaljujući velikoj ponudi klubova i pabova koji garantuju dobru zabavu i nezaboravan provod.

Dakle, da sumiramo. Kopaonik ne samo da je najbolja planina za avanturiste, početnike i iskusne skijaše, već je i savršen izbor za roditelje sa decom i sve one koji uživaju u divnoj prirodi, ali i bogatom noćnom životu u mnogobrojnim klubovima, barovima i restoranima.

Ne verujete? Mislite da preterujemo? Nikakav problem. Zavalite se u svoje fotelje, isplanirajte svoje zimovanje na Kopaoniku i sami se uverite u ono što kažemo. Čekamo vaše utiske!

065 5582 856
ONLINE BOOKING